Festival plný člověčí muziky
14. - 15.6.
přírodní amfiteátr arboreta
2019
Vysoké Chvojno

O festivalu

Sedím v opuštěném amfiteátru, vše je dokončeno, uklizeno, zúčtováno. Vůbec není vidět, že by se zde v uplynulém víkendu stalo něco mimořádného. Jen sešlapaný trávník naznačuje, mé znavené tělo připomíná, a reakce návštěvníků svědčí o tom, že je tomu jinak. Díky moc za slova chvály, je to pro mne moc potěšující. Folkové Chvojení jsem si vysnil, ve snaze ochutnat ještě někdy atmosféru Svojšického slunovratu. Koneckonců ne nadarmo máme festival v tomto  termínu. Organizace je velice náročná, finančně, fyzicky a hlavně časově, ale pokud se nám povedlo dostát Svojšického odkazu, má to všechno smysl.

Rád bych poděkoval Jardovi Moravcovi, že mi dopřál dostatek kritiky, když jsme spolu v roce 2009 začali festival připravovat, i proto je dnes takový jaký je. Děkuji Víťa Troníček, za to, že se nechal přesvědčit a stal se dramaturgem festivalu. A i když v minulých letech dával více na mé rady, návrhy a přání - měl mě zřejmě raději :-), musím uznat, že to umí perfektně a že žádné rady prostě nepotřebuje.

Děkuji celé čtyřicítce pořadatelů, mezi nimi má žena Lucka Kurtevová a členové Marien jako základní stavební kameny, že si i letos dobrovolně zhuntovali těla. Rád bych poděkoval za spolupráci Petr Michal, který se postaral o skvělý zvuk, Zdeněk Prener za nádherná světla. Helence a Karel Toupal za vzornou zvukovou péči o muzikanty na pódiu. Za pomoc a neviditelnou práci při přípravách festivalu chci poděkovat také Barbora Fišerová. Největší poděkování patří především všem partnerům, kteří nás podporují finančně i jakkoliv jinak, muzikantům a hlavně Vám, kteří jste přišli a pomohli vytvořit úžasnou atmosféru. Z té se zajíkám ještě teď, když si vzpomenu. Přišlo Vás celkem 1053 a k tomu dětí nepočítaně. Hluboce se klaním, bez Vás by totiž nebylo vůbec nic....

 

Ivan Kurtev